Home >O nás >O nás

O nás

Divize GALA – výroba koženého a textilního zboží – je součástí družstva DUP od jeho založení v roce 1945. Výroba je od počátku soustředěna v Pelhřimově, ale v období 60. až 90. let dvacátého století pracovalo také mnoho zaměstnanců v provozovnách mimo Pelhřimov. Pro výrobu GALA byl postupně vybudován výrobní areál, ve kterém jsou šicí dílny vybavené šicími a dalšími stroji, dílna přípravy materiálu pro stříhání a vysekávání materiálu a pro úpravu kůží, dílna vysokofrekvenčního svařování, sklady materiálu a expedice.

Tradiční výroba divize GALA, která zahrnovala pouzdra pro manikúrní a pedikúrní nástroje, byla postupně rozšiřována o výrobu obchodních, kosmetických a speciálních kufrů, organizérů a spisových desek, pouzder a obalů pro nástroje a další předměty kožené a textilní galanterie.

Po roce 1990 divize GALA začala též vyrábět různé šité, polstrované a montované dílce pro průmysl zdravotnických a rehabilitačních pomůcek a pro automobilový, letecký a nábytkářský průmysl.

Divize GALA zahrnuje výrobní závod v Pelhřimově s cca 50 zaměstnanci, který má k dispozici výrobní, skladovací a obslužné prostory a je vybaven stroji a technologiemi pro výrobu produktů z kůže, umělé kůže, textilu, plastu a montáž dalšího příslušenství. 

Technologické vybavení obsahuje šicí stroje na střední a těžké šití, stroje na přípravu kůže a textilu pro výrobu, množství jednoúčelových strojů na spojování a montáž dílů, stroje na vysokofrekvenční svařování, stroje a vybavení na finalizaci výrobků formou potisku, vyšívání nebo embosování.

Tradiční výrobu kufrů, manikúrních a pedikúrních souprav doplňuje výroba pouzder, obalů a dalších produktů pro různé účely podle potřeby zákazníků. Podstatnou část výroby tvoří šité, polstrované a jinak finalizované díly pro automobilový, nábytkářský, rehabilitační a zdravotnický průmysl.

Máte na nás nějaký dotaz mebo chcete poptat produkt?

Neváhejte se na nás obrátit.
Vaše požadavky zpracováváme každý pracovní den!

Zobraz modal okno validace
Jméno a příjmení: *
E-mail: *
Doplňující informace:
* - Takto označené položky je nutné vyplnit